На відкритій платформі ЕдЕра викладені відеоматеріали до оновленої програми з Літературного читання
Письменники, чиї імена додали до навчальної програми з Літературного читання, особисто розказують про себе, свої твори та творчий шлях.
“Ці відеоматеріали створені, щоб допомогти вчителям, дітям та батькам працювати за оновленими програмами початкової школи, адже змінити підручники за такі короткі терміни було неможливо. Тому на відкритій платформі у вільному доступі, в невимушеній формі письменники особисто читають власні твори. Ми переконані, що цей формат допоможе вчителям зробити уроки цікавішими, а дітей – зацікавить сучасною дитячою літературою”, - зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Письменники на відео весело розповідають про себе, читають свої твори, розкривають таємниці та секрети своїх книжок учителям.
Наприклад, Валентина Вздульська, одна з молодих письменниць, чиї твори потрапили до програми після оновлення, розказує про свою книжку-картинку, яку можна прочитати використовуючи не лише текст, а й ілюстрації.
Її колега Олександра Кочубей не лише представляє свої твори, а й ділиться, як дитяча пристрасть до написання текстів на шпалерах переросла у навчання в Київському національному лінгвістичному університеті та письменницьку працю.
Олександр Дерманський пише і прозу, і поезію представляє свої як нові, так і вже визнані читачами та літературознавцями твори.
Іван Андрусяк поділився на відео спогадом про те, як його донька складала ЗНО та яким чином це надихнуло його писати “розбишацькі книжки”.
Класик української дитячої літератури Анатолій Качан, на віршах якого виросло не одне покоління українців, залишається актуальним і представляє поезію зі своєї нової збірки.
На онлайн-платформі ЕдЕра ви також зможете знайти відео з Олесею Мамчич, Оксаною Кротюк, Лесею Вороніною, Ларисою Денисенко, Галиною Ткачук, Катериною Бабкіною.
Активна учасниця проекту оновлення програм початкової школи письменниця Тетяна Стус, окрім відео, на якому презентує свої твори, записала звернення до вчителів, де пояснює, як можна застосовувати записані відео для урізноманітнення навчального процесу.
“З сучасними письменниками ви можете поспілкуватися особисто – знайти автора у соцмережі, запросити на веб-конференцію, полистуватися з ним чи навіть запросити на зустріч до своєї школи”, - додає Тетяна Стус.
На відео письменники також розказують, як використовуючи їхні оповідання, говорити з дітьми про складні та важливі теми на кшталт чорнобильської катастрофи чи проблем у міжособистісних стосунках.
“Перше відео проекту з’явилося на facebook-сторінці ЕдЕри 3 жовтня і вже набрало більш як 13 тисяч переглядів. Це свідчить про те, що знайомство з письменниками – процес, який цікавий не лише вчителям та дітям, а й ширшій аудиторії”, - зазначив керівник проекту ЕдЕра Ілля Філіпов.
Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей підкреслив, що відео з літературного читання – це лише перший крок. Уже цього тижня на платформі ЕдЕра з’являться навчальні матеріали з Англійської мови та Математики, а на наступному тижні – відео з Інформатики та Української мови.
“Ми відстежуватимемо ефективність цього проекту і шукатимемо можливості його продовжити, щоб давати вчителям і дітям більше сучасного змісту і нових методик для ефективного запровадження компетентнісного навчання”, – наголосив Павло Хобзей.
З відеоматеріалами для Літературного читання можна ознайомитись тут.
Відео також доcтупні на каналі Youtube.
Проект оновлення програм початкової школи та підготовка відеоматеріалів здійснені спільно МОН та проектом ЕдЕра за підтримки Міжнародного благодійного фонду “Відродження”.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України планує випустити сучасні хрестоматії із серії «Шкільна бібліотека» з творами українських письменників, які були додані до Кола читання в оновленій програмі «Літературне читання» у початковій школі.
Комментариев нет:
Отправить комментарий